Polska Szkoła Sobotnia im. Adama Mickiewicza rozpoczęła swoją działalność w 1952 roku, wobec czego jest jedną z najstarszych szkół polonijnych na terenie Australii. 

Od wielu już lat – oprócz nauki języka – przekazujemy polskie tradycje i propagujemy polskie wartości narodowe. Staramy się uwrażliwić kolejne pokolenia młodzieży na piękno i unikalność polskiej kultury. Nasza szkoła to miejsce, gdzie dwujęzyczność i wielokulturowość stają się fascynujące i ciekawe. 

Zostało udowodnione, że uczniowie uczęszczający do szkół etnicznych, mający dostęp do dwóch lub więcej kultur, potrafią komunikować się bardziej efektywnie i osiągać lepsze wyniki w nauce i pracy. Wśród naszych byłych studentów mamy lekarzy, prawników, nauczycieli, pielegniarki, inżynierów i przedstawicieli wielu innych zawodów. 

Nasza szkoła oferuje zajęcia od przedszkola po klasę 12 oraz naukę dla dorosłych.

Z dumą informujemy, że Polska Szkoła Sobotnia im. Adama Mickiewicza oferuje zarówno przygotowanie, jak też i możliwość zdania egzaminu maturalnego WACE (Western Australian Certificate of Education) z języka polskiego. Wyniki tego egzaminu są uwzględniane przy obliczaniu końcowego rezultatu ATAR (Australian Tertiary Admission Rank).

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej szkoły, porozmawiania z nauczycielami i zapoznania się z programem nauczania.