ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Witamy wszystkich gorąco u progu nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że letnie wakacje były dla wszystkich przyjemne i pełne niezapomnianych wrażeń. Szczególnie serdecznie witamy nowych rodziców, uczniów i nauczycieli życząc, aby miło i życzliwie zostali przyjęci do naszej szkolnej rodziny i poczuli się w niej dobrze.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, składamy wszystkim dzieciom oraz nauczycielom serdeczne życzenia. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, uśmiechu, wielu niezapomnianych chwil i przyjaźni szkolnych. Nauczycielom, życzymy pogody ducha, wiele satysfakcji z pracy i sukcesów pedagogicznych. Całej społeczności szkolnej życzymy zdrowia, co w obecnych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Niech ten rok szkolny przebiega sprawnie i będzie lepszy od poprzedniego, naznaczonego trudnym doświadczeniem epidemii.

W roku szkolnym 2021 koordynatorem szkoły będzie pani Elżbieta Jarocki.
W skład tegorocznego grona pedagogicznego wchodzą:

  • p. Marzena Brożek
  • p. Elżbieta Jarocki
  • p. Bożena Kwintowski
  • p. Janina Psuj
    Szczegóły dotyczące przydziału uczniów do klas otrzymają Państwo w najbliższą sobotę.

Ogłoszenia
• W sobotę, 20 lutego 2021, o godzinie 9:30 odbędzie się Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich do Polskiego Kościoła w Maylands.

• Szkolny dyżur sprzątania kościoła przypada na sobotę 20 marca, o godzinie 9:30.

Szkoła jest na liście sprzątających, ponieważ w razie potrzeby możemy wynająć salę przykościelną po obniżonej cenie (do użytkowania przez dzieci przedszkolne). Szkoła korzysta również z sali konferencjnej znajdującej się na plebanii, w której co tydzień odbywają się zajęcia dla uczniów dorosłych. Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców do zaangażowania się w porządkowanie kościoła.

Serwis informacyjny

  • Mamy przyjemność zakomunikować, że nasza szkoła w grudniu 2020 roku została zaakceptowana do programu PIP (Pathway to Improvement Program), co kwalifikuje nas do otrzymania rządowej dotacji finansowej.
  • Dziewiątego stycznia tego roku członkowie Zarządu Komitetu Rodzicielskiego, porządkowali kuchnię i magazyn szkolny w budynku Domu Polskiego w ramach przygotowań do nadchodzącego roku szkolnego.
  • Na początku lutego Zarząd Komitetu Rodzicielskiego złożył podania do Rządów Federalnego i Stanowego, prosząc o dotacje na remont szkolnego magazynu i zakup pomocy dydaktycznych.
  • Przygotowywany jest wniosek do Rządu RP o zakup podręczników szkolnych “język polski jako obcy”. Podręczniki wybierane są przez nauczycieli, ponieważ oni wiedzą najlepiej jaki poziom języka polskiego reprezentują uczniowie i jakie są ich możliwości. Nasza szkoła, będąc aplikantem, nie musi płacić za zakup i dostawę podręczników – wszystkie wydatki pokrywa polski rząd. Zakupione przez Rząd RP podręczniki będą własnością szkoły i będą wypożyczane uczniom na czas trwania ich nauki w naszej szkole.

Zaproszenie

Jesteśmy instytucją niedochodową, a cały wysiłek organizacyjny wykonuje Komitet Rodzicielski, nauczyciele i rodzice poświęcając swój czas i umiejętności na rzecz naszej szkoły i uczących się w niej dzieci.

Komitet Rodzicielski wybierany jest na okres jednego roku, na walnym zebraniu zorganizowanym w pierwszym termie nowego roku szkolnego. Tegoroczne zebranie planowane jest na sobotę 20 marca, w godzinach popołudniowych (data może ulec zmianie).

Zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w zebraniu i w życiu szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące wyboru i zakresu odpowiedzialności Komitetu Rodzicielskiego zawarte zostały w Statucie Szkoły, znajdującym się na szkolnej stronie internetowej.

Kontakt ze szkołą:

Telefony: 0412 639 800 lub 0434 377 805
E-mail szkoły: contact@polska-szkola.com.au

Adres szkoły: Dom Polski,
33 Eighth Avenue, Maylands, Perth, WA 6051

Strona internetowa: www.polska-szkola.com.au

Facebook: www.facebook.com/polskaszkolaperth